03 czerwca 2026

Wspólne świętowanie Dnia Dziecka

1 czerwca uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Lubiniu mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wyjeździe z okazji Dnia Dziecka. Na zaproszenie pana Krzysztofa Blandziego oraz uczniów klasy IV z Żytowiecka wspólnie świętowaliśmy ten szczególny dzień w agroturystyce Gajówka w Zbrudzewie. 

Spotkanie było doskonałą okazją do integracji uczniów z dwóch szkół. Dzieci szybko nawiązały nowe znajomości i chętnie uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach. Na uczestników czekały m. in. strzelanie z łuku i wiatrówki, przejazdy bryczką, przeciąganie liny, gry sportowe, minizoo oraz emocjonujące zjazdy na tyrolce. Dużo radości dostarczyły również zabawy zespołowe, podczas których uczniowie musieli wykazać się współpracą i wzajemnym wsparciem. 

Po aktywnie spędzonym czasie na świeżym powietrzu wszyscy mogli odpocząć przy pysznym poczęstunku. Szczególnym powodzeniem cieszyła się zupa pomidorowa, która bardzo szybko zniknęła z talerzy. Na zakończenie nie zabrakło kiełbasek z grilla oraz pysznych rogalików przygotowanych przez jednego z rodziców. 

Dzień upłynął w atmosferze radości, życzliwości i dobrej zabawy. Dziękujemy panu Krzysztofowi oraz uczniom klasy IV z Żytowiecka za zaproszenie i możliwość wspólnego świętowania.  

Choć tym wyjazdem zakończyliśmy nasze wspólne spotkania i wyjazdy w bieżącym roku szkolnym, nie mówimy „żegnajcie”, lecz „do zobaczenia”. Już we wrześniu ponownie będziemy mieli okazję spotkać się i wspólnie przeżywać kolejne przygody. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i czekamy na następne spotkanie!  

                                                                  Paulina Langner