02 kwietnia 2024

Laboratorium Wyobraźni

27 marca uczniowie klas I – III wybrali się na pełną fascynujących przygód i edukacyjnych doświadczeń wycieczkę do „Laboratorium Wyobraźni” w Poznaniu. Nasze dzieci uczestniczyły w trzech różnych warsztatach. Wyruszyły do świata 3D, gdzie za pomocą długopisów 3D, tworzyły wielkanocne ozdoby. W trakcie kolejnych warsztatów, uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki wody i poznać jej niezwykłe cechy. Podczas zajęć "Pytamy żuka, co piszczy w trawie - ekologia tu i tam", dzieci miały szansę zdobyć wiedzę na temat ekosystemów, zrozumieć zależności między gatunkami oraz odkryć, jak ważna jest ochrona środowiska dla zachowania różnorodności biologicznej. Po warsztatach był czas na zasłużoną przerwę  w McDonaldzie. Wycieczka była nie tylko wspaniałą okazją do nauki i zdobywania nowych doświadczeń, ale także świetną zabawą, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych odkrywców przyrody.

Karolina Starowicz