05 grudnia 2022

My dla innych

„My dla innych”, czyli o szkolnym wolontariacie.

5 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich Wolontariuszy na całym świecie, bowiem wtedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto ustanowione w 1985 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Uczniowie naszej szkoły uczcili ten dzień pracowicie - jak przystało na ludzi czynu. Wolontariusze o wrażliwym sercu wiedzą doskonale, że każdy dzień trzeba wykorzystać należycie. Tego dnia prowadziliśmy zbiórkę na leczenie ucznia sąsiedniej szkoły - Mikołaja.

Takie i inne działania mamy wdrukowane w naszą pracę od lat. Szkolne Koło Wolontariuszy „My dla innych” istnieje od 2009 roku. Przez lata przewinęły się przez nie dziesiątki młodych „nadwrażliwców”. Liczne akcje, projekty, gry, zbiórki pokazały, że wolontariat może stać się filozofią życia.

Wszystkim dawnym i obecnym Wolontariuszom lubińskiej grupy –„My dla innych” serdecznie gratuluję i dziękuję.

Małgorzata Ryba