21 stycznia 2024

Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek to niezwykły przyjaciel tych najmłodszych i nawet tych trochę starszych dzieci. Przygody o misiu, który uwielbia słodki miodek, znają wszystkie dzieci. Jego dzień przypada 18 stycznia. Wtedy to możemy wspólnie bawić się oraz uczyć od Kubusia. Dzieci z przedszkola w Bielewie przyszły ubrane w akcenty Kubusia Puchatka oraz zabrały ze sobą ulubione maskotki. W tym dniu słuchaliśmy opowieści: „Kubuś Puchatek u lekarza”. Bawiliśmy się w różne zabawy, takie jak: przyczepianie ogona Kłapouchemu, układanie obrazka z puzzli, taniec z maskotkami. „Bieliki” posmakowały również przysmaku Kubusia, czyli pysznego miodku, który bardzo im zasmakował.  Niektóre przedszkolaki na początku nie chciały próbować miodku, ale widząc zadowolone miny kolegów z grupy, przekonały się do tego smakołyku. 18 stycznia dowiedzieliśmy się nie tylko o przesłodkim misiu, ale dowiedzieliśmy się również trochę na temat innych postaci, które występują w powieści A. Milne.

Anna Biegańska