28 listopada 2023

Kiermasz Świąteczny - Bielewo 2023

Kiermasz Świąteczny - Bielewo 2023

Kiermasz Świąteczny-Bielewo 2023

Już po raz drugi wspólnie z rodzicami dzieci przedszkolnych z Bielewa miałam okazję zorganizować Kiermasz Świąteczny, który odbył się 26 listopada. Po raz kolejny kiermasz okazał się strzałem w dziesiątkę. Decyzja o przygotowaniu tego wydarzenia zapadła już we wrześniu. Od tego czasu przygotowania trwały pełną parą. Wszyscy rodzice, a także bliscy „Bielików”, zaangażowali się w tę akcję. Było mi bardzo miło przygotować dzieci do przedstawienia świątecznego: „Nie miały choineczki”, który wszyscy przybyli goście nagrodzili ogromnymi brawami, a ja byłam z nich niezwykle dumna. Mimo iż dzieci miały ogromny stres, to wszystko wyszło wyśmienicie.

Na kiermasz przybyli zaproszeni goście: 

- Zastępca Burmistrza pani Honorata Krupka,                                                                                      

- Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu Pan Jarosław Drożdżyński,                        

- Sołtys Wsi Bielewo Pan Władysław Konieczny.

Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Można się było zaopatrzyć w świąteczne ozdoby, stroiki, zjeść pyszne pierogi oraz bigos, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bielewa. Można było również zjeść frytki, zupę gulaszową oraz pieczarkową. Nie zabrakło również czegoś słodkiego oraz ciepłej kawy i herbaty.

W trakcie wydarzenia odbywała się licytacja różnych nagród oraz fantów, którą poprowadziła przewodnicząca Rady Rodziców przy Przedszkolu w Bielewie pani Karolina Wasyniak, której dzielnie  pomagałam wraz z p. Agatą Charłos.                                                                   

Nie zabrakło również wizyty Świętego Mikołaja, dla którego dzieci tworzyły listy. Było można również udekorować pięknie pierniki wspólnie z panią Darią Kulczak z ”Krainy Słodkości Darii”.                                                                                                                               

W trakcie kiermaszu na naszej pięknie udekorowanej scenie wystąpiła młoda, utalentowana wokalistka- Lilianna Chrablewska.

Bardzo dziękuję wszystkim przybyłym. Jestem ogromnie dumna z Rodziców, że ponownie mogłam wspólnie z nimi tworzyć to piękne wydarzenie. Nawet pogoda z nami współpracowała, ponieważ była iście świąteczna. Nie będę skromna, jeśli w tym momencie powiem, że Sala Wiejska w Bielewie dosłownie pękała w szwach.

                                                                                                            Anna Biegańska