21 marca 2023

Witamy Cię Wiosno!

Witamy Cię Wiosno!

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień szczególny dla przedszkolaków z Bielewa. 21 marca obudził nas lekkim deszczem, ale na szczęście później pogoda się poprawiła. Dzieci przyszły ubrane do przedszkola na zielono, aby wspólnie powitać budzącą się do życia przyrodę. Przedszkolaki przygotowywały nie tylko przepiękne gaiki na gałązkach wierzbowych oraz Marzannę, ale także brały udział w podchodach w poszukiwaniu uwięzionej Pani Wiosny. 

Na początek dnia dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Przyszła wiosna do lasu”, której uczyły się już od tygodnia. Następnie, przy wejściu do szatni, odnalazły list, który był zaadresowany do grupy „Bieliki”. Napisała go do nich Pani Wiosna, która prosiła, aby ją uwolnić, ponieważ źli ludzie uwięzili ją. Znajdowała się tam wskazówka, jaką pierwszą oznakę wiosny należy odnaleźć. Oznaki wiosny były umieszczone w przedszkolu. Dzieci z zaangażowaniem szukały ich. Niektóre były widoczne na pierwszy rzut oka, przy odnalezieniu innych trzeba było się trochę natrudzić. Przy każdej z nich na dzieci czekało do wykonania zadanie, aby mogły przejść do dalszych poszukiwań. Zadania były zarówno matematyczne, czytelnicze, jak i ruchowe, a także te sprawdzające spostrzegawczość. „Bieliki” bardzo dobrze poradziły sobie z zabawą, którą przygotowała dla nich Pani Wiosna.  

Na koniec dnia wybraliśmy się na spacer z naszą Marzanną, aby przegonić zimę.  

21 marca to także Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji przedszkolaki założyły różne skarpetki, aby w tym symbolicznym geście solidaryzować się z dziećmi z tą przypadłością.  

Myślę, że Pierwszy Dzień Wiosny dzieci zapamiętają, jako pełen zabawy i uśmiechu.  

 

                                                                                                          Anna Biegańska