13 marca 2023

Rekolekcje wielkopostne 2023

Rekolekcje wielkopostne 2023

Rekolekcje wielkopostne 2023

W dniach od 6 – 8 marca w naszej szkole odbywały się rekolekcje wielkopostne, które poprzedzają Święta Wielkanocne. W tych dniach nad duchowym wzrostem szkolnej społeczności czuwali: ks. Adrian Urbaniak z Krobi i ks. Stanisław Tokarski z Racotu oraz lubińscy ojcowie: o. Kornel Filipowski i o. Daniel Wańczyk.

Był to czas intensywnych ćwiczeń ducha i poskramiania ciała w postaci: nauk rekolekcyjnych, spotkań formacyjnych, opowieści o. Daniela o Ziemi Świętej, drogi krzyżowej, filmów: „Dzielna owieczka’, „Świadkowie zmartwychwstałego Mesjasza” i „Apostoł Piotr”, prac plastycznych : „Baranek paschalny” (klasy I-III) oraz „Chusta św. Weroniki”(klasy IV-VIII), spotkania z piosenką religijną. W trzeci dzień rekolekcji, tuż przed Mszą św., uczniowie mogli skorzystać ze spowiedzi św.

Po uczcie eucharystycznej- Mszy św., cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by obejrzeć pantomimę biblijną, przygotowaną przez poszczególne klasy. To było wspaniałe podsumowanie rekolekcji. Uczniowie zaprezentowali się w przeróżnych scenkach: była droga krzyżowa, przypowieść o synu marnotrawnym, przypowieść o talentach, scenka o rozmnożeniu chleba i o walce dobra ze złem.

Uczniowie z radością uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach i z zapałem angażowali się w powierzone zadania, a efekty ich pracy budziły podziw i uznanie. Pragnę podziękować:

-P. Małgorzacie Jędrzejczak – Rybie oraz Dawidowi Langnerowi-uczniowi klasy VI za prowadzenie śpiewu przy akompaniamencie gitar

-Zosi Grobelnej, Bartkowi Pietrzakowi oraz Michasi Kustosz za oprawę mszy św. (śpiew i czytania)

-Szymonowi Raczakowi za pracę przy muzycznej oprawie podczas pantomimy

-o. Proboszczowi- za nagrody

-P. Małgorzacie Skrzypczak- prowadzącej sklepik- za słodkie „co nieco”

- Wychowawcom klas za wyreżyserowanie pantomimy i wsparcie uczniów w sprostaniu wszystkich, nie zawsze łatwych zadań, za inspiracje do działań, pomysły, cierpliwość, wyrozumiałość i chęci do tworzenia wspaniałych dzieł.

-wszystkim uczniom obecnym podczas rekolekcji za wspólną drogę do świętości.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Grażyna Konieczna