10 marca 2023

Wyjazd do Poznania na Targi Edukacyjne

W piątek, 10 marca klasa VII i VIII ZSiPO w Lubiniu udała się na Targi Edukacyjne do Poznania. Pojechaliśmy wspólnie z klasą VIII z ZSiPO w Bieżyniu. Dzięki staraniom p. Grzegorza Kozaka - doradcy zawodowego z CWRKDiZ w Lesznie nasz wyjazd był dla nas bezkosztowy.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu placówek edukacyjnych - od lokalnych szkół ponadpodstawowych, po uczelnie z kraju i z zagranicy. Uczniowie mieli możliwość odkrywania możliwości zawodowych na stoiskach służb mundurowych oraz tych prezentowanych przez centra kształcenia zawodowego. Dla uczestników wydarzenia przygotowano liczne atrakcje: konkursy i wykłady, występy artystyczne oraz pokazy zawodowców.

Ponadto najwytrwalsi mieli niepowtarzalną okazję na zdobycie autografu swoich ulubieńców na Targach Książki.

Zmęczeni przebytymi kilometrami, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do Lubinia.

Małgorzata Skrzypczak, Klaudia Bilska