27 stycznia 2023

Chwała Bohaterom

W piątek 27 stycznia 2023 roku odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość.

Gośćmi wydarzenia byli burmistrz MiG Krzywiń - pan Jacek Nowak, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Krzywinia – pan Włodzimierz Konieczny, proboszcz lubińskiej parafii – ojciec Kornel Filipowski, dyrektor szkoły w Bieżyniu - pani Agnieszka Filipowicz , pan Krzysztof Zborowski -udzielający wsparcia głównemu pomysłodawcy – panu Krawczykowi oraz członkowie rodziny Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Browarczyka.

Inicjatorem tego projektu był pan Tadeusz Krawczyk - regionalista, pasjonat, lokalny patriota. Dzięki jego staraniom, kolejnie 43 mogiły powstańców na lubińskim cmentarzu zostały uhonorowane tabliczkami pamięci.

Uczniowie ze szkoły z Bieżynia, z Jerki i z Lubinia wraz z opiekunami oddali cześć Powstańcom Wielkopolskim. Przedstawili rys historyczny wydarzeń z 1918 roku, odśpiewali piosenki patriotyczne oraz wykonali taniec z biało - czerwonymi flagami. Towarzyszyła temu zaduma i wzruszenie. Jesteśmy dumni z naszej wolnej Ojczyzny. Chwała Bohaterom!

Małgorzata Ryba