24 kwietnia 2024

Ziemia- nasz dom

„Ziemia jest naszym skarbem – powinniśmy o nią dbać, a nie robić z niej śmietnik.”

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w przedszkolu w Bielewie odbyły się zajęcia, dotyczące tego, jak należy chronić naszą planetę. Przedszkolaki na początku wysłuchały wierszyka pt: „Sznurek Jurka”. Była do niego inscenizacja, w której uczestniczyły dzieci. Następnie „Bieliki” przypomniały sobie, co należy wrzucać do poszczególnych koszy i posprzątały boisko „Jurka”, które zostało zaśmiecone podczas inscenizacji. W kolejnej części zajęć starszaki ułożyły napis: „Dzień Ziemi” oraz zabawiły się w grę Memory. Dzieci z przyjemnością również wzięły udział w ścieżce sensorycznej z odpadów. Na koniec dnia każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną Ziemi.

Anna Biegańska