22 grudnia 2022

Jasełka 2022

„A światłość świeci w ciemności”

W czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia, we wszystkich oddziałach szkolnych i przedszkolnych, obchodzono wigilie. Jest to szczególny dzień w roku, na który z niecierpliwością czekają wszyscy. Po tej uroczystości uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się jasełkowy teatr cieni, który mógł zaistnieć dzięki światłu. Historia tegorocznego scenariusza przeniosła nas do prehistorii stworzenia świata, a zakończyła się w czasach Nowego Testamentu – podczas narodzin Zbawiciela. Na scenie pojawił się obraz raju, istot tam zamieszkujących, pierwszych rodziców i ich grzechu pierworodnego oraz Kaina i Abla. Przedstawiono grzechy świata współczesnego i pragnienie ludzkości na przyjście upragnionego Zbawiciela, którego zapowiadali prorocy. Przedstawiono scenę zwiastowania, kołatanie Józefa i Maryi do domów z prośbą o nocleg, a w końcu widzowie znaleźli się w grocie betlejemskiej, do której przybyli pastuszkowie i mędrcy. To było niezwykłe przedstawienie, oryginalne, inne niż wszystkie dotychczasowe.

Życzenia świąteczne złożyli wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom: o. Daniel oraz dyrektor szkoły- p. J. Drożdżyński.

A oto życzenia kończące nasze szkolne jasełka:

„Każdy już czym prędzej bieży, by dołączyć do pasterzy,

my biegniemy za królami i spieszymy z życzeniami;

zdrowia , szczęścia , pomyślności i niech dobro wśród Was gości

i niech Boga wielka moc na Was spłynie w Świętą Noc.

Niech te Święta spokój wam przyniosą,

A radość niech chodzi za wami krok w krok.

Niechaj dostarcza tyle optymizmu, by starczyło na cały Nowy Rok”.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Grażyna Konieczna