04 maja 2022

Święto Patrona Szkoły oraz Konstytucji 3 Maja

W kwietniowe przedpołudnie, 29 dnia miesiąca rozpoczynającego wiosnę roku 2022, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Adama Mickiewicza w Lubiniu, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły.

Imię naszego Wieszcza wybrzmiało w scence teatralnej, w recytacjach i piosenkach. Nie zabrakło także patriotycznych akcentów związanych z obchodami Konstytucji 3 Maja. Prowadzący akademię przypomnieli historię jej powstania, a odtańczony na scenie narodowy taniec – „Krakowiak” – został jej dedykowany.

Po uroczystym apelu, uczniowie przystąpili do prezentacji konkursowych zadań związanych z twórczością Adama Mickiewicza.

Ocenie jury podlegała recytacja wybranego przez klasę utworu autorstwa Mistrza, zaprezentowanie inspirowanego nim dzieła malarskiego oraz kreatywność i piękno ściennej, klasowej gazetki o Adamie Mickiewiczu i jego twórczości.

Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali słodką niespodziankę, a zwycięzcami konkursu zorganizowanego w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Mój szacunek do Wielkiej i Małej Ojczyzny” – w kategorii klas I – III okazała się klasa I, natomiast wśród klas IV – VIII triumf święciła klasa IV.

Akademię przygotowała p. Joanna Machowiak, tańcem uczniów uświetniła ją p. Marta Bzymek, fantastyczne nagrody zapewniła p. Małgorzata Skrzypczak, a o fotograficzną oprawę uroczystości zadbała p. Elżbieta Ratajczak.

Joanna Machowiak