02 listopada 2022

Dzień Papieski

28 października 2022r. społeczność szkolna obchodziła Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Przesłaniem projektu było przygotowanie do nadchodzącej Uroczystości Wszystkich Świętych. Przybliżone zostało życie świętych i błogosławionych, charakterystyczne atrybuty. Uczniowie przedstawili swoich Świętych Patronów:

- kl. 1- Świętą Maryję

- kl. 2 - św. Józefa oraz św. Mikołaja

- kl.3 - św. Tarsycjusza

-kl. 4 - św. Marię Małgorzatę Alacoque

-kl. 5 - błogosławione dzieci fatimskie

- kl. 6- bł. Carlo Acutisa

-kl. 7 - św. Jana Pawła II, św. Jana Pawła I i bł. ks. prymasa Stefana Wyszyńskiego

-kl.  8 - św. Jadwigę Królową.

Niebiańską aurę wypełniły licznie przybyłe zastępy aniołów, a radości dodały nasze śpiewy.

Nagrodzone zostały prace plastyczne, w których dzieci uwieczniły piękno klasztoru lubińskiego.

Podsumowano także działanie „Zbieram to w szkole” – wyróżniający się uczniowie oraz cała klasa 5 otrzymały krzyżyki sercańskie.

Gościem spotkania był o. Daniel Wańczyk.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom.

Wdzięczność i podziękowanie kieruję do rodziców , którzy zadbali o przepiękne stroje dla dzieci.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji –„Jak w Lubiniu obchodzi się Wszystkich Świętych…”.

Grażyna Konieczna