17 października 2022

Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania.

(B. Conklin)

14 października obchodziliśmy ważne święto - Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten był szczególnie wyjątkowy, gdyż przyjmowaliśmy w poczet uczniów szkoły -  pierwszoklasistów. Akademia rozpoczęła się od przemówienia p. Dyrektora - Jarosława Drożdżyńskiego, który powitał zaproszonych gości i złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wręczono również wyróżnionym nauczycielom Nagrodę Dyrektora Szkoły. Głos zabrał również pan Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń - Jacek Nowak, który wręczył Nagrodę Burmistrza. Wśród gości pojawili się również: p. Honorata Krupka - skarbnik Urzędu Miasta i Gminy Krzywiń, p. Jan Musielak - przedstawiciel Rady Miejskiej Krzywinia, p. Marta Bzymek – radna, członkini Komisji Oświaty, p. Anna Sarbinowska - skarbnik Rady Rodziców szkoły, emeryci, a także rodzice uczniów klasy pierwszej.

W przygotowanie akademii zaangażowało się wiele osób: p. Karolina Starowicz, która przygotowała uczniów z klasy I do występów z okazji Pasowania na Ucznia oraz p. Klaudia Bilska, która zaskoczyła filmem - niespodzianką dla nauczycieli oraz zabawą o nauczycielach. Pani Anna Marszewska zadbała o piękne piosenki, które wykonał szkolny zespół „Semplicze”, p. Paulina Langner oraz p. Marta Bzymek zadbały o piękne pokazy taneczne.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Wszyscy z zadowoleniem i uśmiechem na twarzach oglądali występy.

Karolina Starowicz