09 października 2022

Dzień Kropki

15 września nasze dzielne przedszkolaki z Lubinia obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego wyjątkowego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy, więc nasze poczynania wypełnione były kolorowymi kropkami i piękną muzyką.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o zwyczajnej kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, swój talent.

Dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę, czy wzorek na ubraniu.

Dorota Zapłata