01 maja 2024

Ziemio nasza ukochana!

Choć Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia, nasze przedszkolaki z Lubinia obchodziły ten dzień nieco później, a mianowicie 25 kwietnia. Przypomnieliśmy sobie budowę rośliny oraz rozmawialiśmy o tym, czego potrzebują rośliny, aby żyć i pięknie rosnąć. Dzieci dowiedziały się również, jak możemy pomóc naszej planecie, by była piękna, zdrowa i szczęśliwa, a my wraz z nią, dlatego też tego dnia zorganizowaliśmy warsztaty z sadzenia roślin. Teraz w  sali przedszkolnej oczekujemy, aż wykiełkują nasionka dyni, cukini żółtej i zielonej oraz kwiatków ( astrów, cyni i bratków). Gdy tylko podrosną, udamy się do ogrodu przedszkolnego, aby je tam posadzić. Do tej pory w naszym ogródeczku posadziliśmy: marchew, buraki oraz rzodkiewkę. Przedszkolaki z niecierpliwością wypatrują już, czy warzywa zaczynają rosnąć, lecz nim to się stanie, musimy cierpliwie czekać.

Dorota Zapłata