01 maja 2024

Gminne eliminacje do IX edycji powiatowego konkursu „Bezpieczny przedszkolak”

23 kwietnia w Zespole Szkół w Jerce odbył się etap gminny konkursu “Bezpieczny Przedszkolak”. Organizatorem konkursu był Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń i Przedszkole Samorządowe w Jerce. W zmaganiach brały udział cztery przedszkola z gminy Krzywiń.  Główne cele konkursu to: pobudzenie aktywności dzieci w zakresie problematyki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, kształtowanie umiejętności świadomego przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacjach, niosących ze sobą różnego rodzaju zagrożenia, rozwijanie umiejętności aktorskich i recytatorskich, rozwijanie mowy, utrwalanie wiedzy z zakresu analizy i syntezy wyrazów, pobudzanie aktywności ruchowej oraz zintegrowanie przedszkolaków z różnych placówek gminy Krzywiń.

W konkursie brały udział dzieci w wieku 5-6 lat. Reprezentacja każdego przedszkola liczyła 13 osób. Dzieci z każdej z placówek biorących udział w rywalizacji na początku zaprezentowały swój baner i scenkę dramową. Następnie podzielono ich na drużyny. Pierwsza miała za zadanie rozwiązać krzyżówkę, a druga i trzecia walczyła w sportowych zmaganiach oraz w quizie wiedzy teoretycznej.

Zmaganiom drużyn bacznie przyglądała się i oceniała komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Zespołu Szkół w Jerce pan Marcin Zabłocki, młodszy aspirant Komisariatu Policji w Krzywiniu pan Krzysztof Tórz, starszy posterunkowy Komisariatu Policji w Krzywiniu pan Szymon Mazurek, komendant Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej pan Jan Musielak i pedagog pan Adrian Stróżyk .

Walka była bardzo wyrównana, lecz ostatecznie, po podliczeniu punktów, zwyciężyło Przedszkole w Bieżyniu. Drugie miejsce zajęło Przedszkole z Krzywinia,  trzecie miejsce przedszkole z Jerki i czwarte miejsce- przedszkole z Lubinia.

Do etapu powiatowego przepustkę otrzymało Przedszkole Samorządowe w Bieżyniu.

Choć nasza placówka zajęła ostatnie miejsce, uważam że wyjazd ten bardzo dużo dzieci nauczył. „Puchacze” są bogatsi o nowe doświadczenie, a dla mnie zawsze będą numerem jeden!

Dorota Zapłata