15 kwietnia 2024

Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego „How do you spell it?”

8 kwietnia dwie uczennice naszej szkoły: Blanka Berdychowska z klasy 5 oraz Amelia Duda z klasy 6 wzięły udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego „How do you spell it?”. Konkurs odbywał się w ZS nr 3 w Kościanie. W zmaganiach wzięli udział uczniowie klas 5 i 6 ze szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Konkurs polegał na zapisaniu wyrazów lub wyrażeń (dla klas 5) lub zdań (dla klas 6) w języku angielskim, czytanych przez lektora, a następnie podaniu ich znaczenia w języku polskim. Ponadto w klasach szóstych przeprowadzono konkurs ustny, polegający na przeliterowaniu trzech wyrazów.

Nagrodzeni zostali trzej pierwsi uczniowie z każdej grupy wiekowej. Niestety dziewczynom nie udało się zająć czołowych miejsc. Na wyróżnienie zasługuje Amelia Duda, która uzyskała wysoką liczbę punktów i otarła się o miejsce na podium.

Małgorzata Skrzypczak