03 kwietnia 2022

WYNIKI KONKURSU „Recyklon – robot z odzysku”.

Celem konkursu, przeprowadzonego w przedszkolu, było: rozbudzenie zainteresowania robotyką, rozwijanie świadomości ekologicznej dzieci, kształtowanie wrażliwości na potrzeby ochrony środowiska, pobudzanie wyobraźni i kształcenie inwencji twórczej, promowanie modelu upcyclingu w tworzeniu przedmiotów nowych, wykorzystywanych w życiu codziennym, popularyzacja dziecięcej twórczości technicznej, promowanie postaw odpowiedzialności za stan środowiska oraz zachęcanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań, promujących ochronę środowiska

Starsze przedszkolaki miały zaprojektować i wykonać przestrzenny model robota z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych w sposób bezpieczny dla użytkownika (dzieci w wieku 6-5 lat). Suma wymiarów (długość, szerokość i wysokość) nie mogła przekraczać 150cm. Młodsze dzieci miały wykonać pracę plastyczną płaską formatu A4, np. rysunek, wyklejankę, wydzierankę. Dopuszczalna była pomoc rodzica/opiekuna w wykonaniu pracy.

W konkursie wzięło udział łącznie 25 dzieci z przedszkola w Lubiniu i Bielewie. W kategorii 6-5- latków wzięło udział 13 dzieci, a w kategorii 4-3- latków 12 dzieci. W komisji zasiadło 4 nauczycieli: przewodnicząca komisji – Karolina Starowicz, członkowie komisji – Jarosław Drożdżyński, Patrycja Ptak, Dorota Zapłata.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria 6-5- latki

I miejsce: Gabriela Jędrowiak i Jan Matuszak

II miejsce: Gabriela Borowska

III miejsce: Michał Konatowski

Wyróżnienia: Piotr Raczak, Alicja Szymańska, Szymon Wasyniak

Kategoria 4-3- latki

I miejsce: Adrian Załucki

II miejsce: Marcelina Przybylska

III miejsce: Igor Jędrowiak

Wyróżnienia: Julia Wasyniak, Bartosz Krauze

Uroczyste wręczenie nagród i ogłoszenie wyników odbyło się 29 marca 2022r. Wszyscy laureaci zostali obdarowani przepięknymi, ciekawymi nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał również drobny podarunek i dyplom za wkład pracy w konkursie. Roboty były przepiękne, komisja miała nie lada kłopot w wytypowaniu najlepszych, najciekawszych prac.

Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

Dorota Zapłata