25 lutego 2022

Zbiórka artykułów dla uchodźców

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Wiemy, że duża część z Was chciałaby pomóc w jakikolwiek sposób naszym sąsiadom z Ukrainy. Teraz jest taka możliwość!

Gmina Krzywiń organizuje zbiórkę podstawowych artykułów, które pomogą uchodźcom w pierwszych dniach po przekroczeniu granicy i które mogą zabrać ze sobą w dalszą podróż do ośrodków dla uchodźców bądź innych punktów schronienia.

Kiedy mogę przekazać zebrane artykuły?

Do wtorku (01.03.2022 roku) do godziny 1500.

Gdzie mogę przekazać artykuły?

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubiniu.

Co mogę przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy?

- kubki, talerze, sztućce jednorazowe,

- artykuły żywnościowe dla dzieci typu: mleko modyfikowane w proszku, lub w płynie (fabrycznie przygotowane i zamknięte),

- koce, śpiwory,

- zabawki dla dzieci, pieluchy jednorazowe,

- termosy, kubki termiczne,

- kawa, herbata,

- soki, napoje, tubki typu „kubuś” dla dzieci, itp,

- suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,

- owoce, orzechy, bakalie,

- batony energetyczne,

- podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.),

- płaszcze przeciwdeszczowe,

- baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki, krótkofalówki.

Uwaga! Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe lub w bardzo dobrym stanie technicznym. Potrzebujemy artykułów, z których sami chcielibyśmy korzystać, wypranych, czystych, z których można korzystać.

- W punktach recepcyjnych potrzebne są również czajniki i kuchenki mikrofalowe.

Dary zostaną przekazane do Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, a następnie zostaną rozdysponowane potrzebującym w punkcie recepcyjnym.

Punkty recepcyjne powstały przy granicy z Ukrainą i udzielają pierwszego i podstawowego wsparcia obywatelom Ukrainy, szukającym schronienie w Polsce.

Bardzo dziękujemy za okazana pomoc!