20 października 2022

Wizyta Policjantów w Bielikach

Wizyta Policjantów w Bielewie

"Bieliki" od początku roku szkolnego 2022/2023 poznały już kilka szczególnych zawodów, m. in: strażaka, cukiernika. Tym razem dzieci zostały zaznajomione z profesją policjanta, gdyż w czwartek, 20 października 2022r. przedszkolaków w Bielewie odwiedzili Policjanci z Komisariatu Policji w Krzywiniu. Podczas tych zajęć przedszkolaki mogły zapoznać się z tym, jak wygląda strój policjanta, co wchodzi w skład jego wyposażenia, a także zobaczyć, jak wygląda radiowóz. Policjanci opowiedzieli o swojej codziennej pracy, która polega nie tylko na łapaniu przestępców. Dzieci przypomniały sobie również numery alarmowe. Zajęcia te były dla "Bielików" cenną lekcją dlatego, że policjant to zawód użyteczności publicznej.

Przed nami jeszcze wiele wiedzy o rozmaitych zawodach, których przedstawiciele odwiedzą nas w najbliższym czasie.

Anna Biegańska