27 czerwca 2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca zakończył się rok szkolny 2023/24. Cała społeczność szkolna rozpoczęła ten dzień mszą świętą dziękczynną za miniony rok i z prośbą o szczęśliwe wakacje. O godz. 9.00 rozpoczęła się uroczystość wręczania świadectw. Po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły - p. Jarosława Drożdżyńskiego, wyróżnieni uczniowie w nauce i zachowaniu otrzymali książki, a ci z najwyższymi średnimi z poszczególnych klas IV-VIII-stypendia ufundowane przez Radę Rodziców. Drobne, słodkie upominki otrzymali tegoroczni medaliści szachowi. Z kolei kilkoro dzieci nagrodzonych zostało piłkami i bidonami za zajęcie II miejsca w konkursie „Grassroots-piłka dla wszystkich”, a szkoła otrzymała voucher o wartości 4 tys. na sprzęt sportowy.

Na zakończenie apelu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń - p. Przemysław Kaczor. Miło nam było usłyszeć, że chętnie wraca wspomnieniami do czasów swojej edukacji w murach lubińskiej szkoły. Wręczył upominki nauczycielom, którzy zakończyli pracę w naszej szkole - p. Helenie Łanieckiej - Peda oraz p. Romualdowi Łowickiemu.

Po półgodzinnej przerwie odbyła się druga część uroczystości: pożegnanie dwojga wyżej wymienionych nauczycieli. Coś się zaczyna i coś się kończy… Życzymy im wszystkiego najlepszego w nowym etapie ich życia.

Przed rozejściem się do domów, odbył się jeszcze spektakl „Balladyna” w wykonaniu szkolnych aktorów pod kierunkiem p. Joanny Machowiak.

O godz. 12.20 wszyscy uczniowie rozpoczęli upragnione wakacje.

Do zobaczenia we wrześniu :) 

Marta Bzymek