30 października 2023

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

30 października 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie ,,Przerwa na Czytanie". Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.  To była niezwykła inicjatywa, w której braliśmy udział, aby wspólnie spróbować pobić rekord w czytaniu. Wszystko odbyło się podczas drugiej lekcji, gdy wszyscy uczniowie mieli okazję do przerwy na wspólne czytanie. 

Nasi najmłodsiczyli przedszkolaki  oraz uczniowie klas I - III uczyli się od starszych kolegów i koleżanek z klasy VIII. To był naprawdę wyjątkowy moment, który połączył różne grupy wiekowe. 

W trakcie przerwy wszyscy uczniowie mieli możliwość skorzystania z kącika czytelniczego w szkole, gdzie znaleźli wiele ciekawych książek. Była także możliwość czytania na świeżym powietrzu. Wszyscy otrzymali zakładki do książek, które mogli pokolorować i spersonalizować. 

Nasza akcja ,,Przerwa na Czytanie" była nie tylko świetną zabawą, ale również okazją do rozwijania pasji czytelniczych i promowania czytelnictwa wśród naszych uczniów.  

                                                                                                         Klaudia Bilska