09 października 2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wizyta w Bibliotece

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wyjątkowy dzień, który przedszkolaki z grupy „Puchacze” obchodziły 29 września. Aby poznać bliżej świat książek, wybraliśmy się w odwiedziny do naszej biblioteki w ZSiPO w Lubiniu, gdzie czekała na nas p. Klaudia Bilska. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca szkolnego bibliotekarza oraz tego, w jaki sposób należy obchodzić się z książkami, bo przecież każdy wie, że książka chce być szanowana. Przedszkolaki były zachwycone przeczytaną przez p. Klaudię bajką oraz samą wizytą, która była dla nich niezwykłym przeżyciem.

Celem Dnia Głośnego Czytania jest promowanie głośnego czytania dzieciom, uzyskiwanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do czytelniczej społeczności. Myślę, że cel misji wykonaliśmy na medal, ponieważ od wizyty w bibliotece, nasze mądre przedszkolaki codziennie wypożyczają książeczki z naszej przedszkolnej biblioteczki. Jestem z Was bardzo dumna! Tak trzymać!

Dorota Zapłata