27 października 2022

Na dużym ekranie

27 października 2022 roku nastał długo wyczekiwany dzień wyjazdu do Multikina w Lesznie. Nie od dziś przecież wiadomo, że nic tak nie cieszy, jak oglądanie filmu w doborowym towarzystwie. Klasa V, w pełnym składzie, wraz z wychowawczynią – panią Joanną Machowiak, śledziła z zapartym tchem losy rodzeństwa – bohaterów obrazu pt. King: Mój przyjaciel lew – opowiadającego historię miłości dzieci do małego lwiątka.

Starsza grupa, w składzie: klasa VII z panią Klaudią Bilską i VIII z panią Małgorzatą Skrzypczak przeniosła się w trudną rzeczywistość dzieci podczas II wojny światowej, oglądając film pt. Orlęta. Grodno’39.

Oba obrazy poruszyły młodych odbiorców kultury, pozostawiły trwały ślad w ich umysłach i zwróciły uwagę na wartości najważniejsze. Na odnotowanie zasługuje wysoka, nienaganna kultura zachowania naszych uczniów podczas seansu, co dla organizatorów wycieczki jest wartością bezcenną.

Po uczcie dla ducha, przyszedł czas na tę dla ciała, w czym pomogła wizyta w McDonald’s i drobiazgi zakupione w Empiku.

Joanna Machowiak