07 października 2021

Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wszystko rozpoczęło się od apelu, na którym Pan Dyrektor powiedział, iż celem akcji jest przypomnienie sobie po wakacjach tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób.
Na szkolnym korytarzu pojawiły się piękne prace uczniów klasy IV o tematyce związanej z tabliczką mnożenia.
Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie pisali w klasach egzamin, w czasie którego mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Rozwiązywali też ciekawe łamigłówki i zagadki matematyczne, które rozwijały ich logiczne myślenie.
Ponadto, w czasie przerw, specjalna komisja egzaminacyjna złożona z uczniów, przeprowadzała na boisku szkolnym egzaminy z tabliczki mnożenia. Nie brakowało chętnych, którzy chcieli do nich przystąpić. Każdy, kto bezbłędnie udzielił wszystkich odpowiedzi, uzyskał tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Zwycięzcom gratulujemy!
Dzień ten upłynął nam na miłej i pożytecznej zabawie.

Szkolny koordynator
Izabela Kaźmierczak