27 września 2022

Dzień Języków Obcych

26 września w krajach członkowskich Unii Europejskiej propaguje się naukę języków obcych oraz ciekawostek kulturowych z nimi związanych. Nasza szkoła po raz kolejny i z chęcią przyłączyła się do obchodów tego dnia. Na szkolnych korytarzach można było ujrzeć flagi państw, barwne stroje, ciasta i potrawy wybranych krajów europejskich.

W klasach I – III oraz przedszkolach w Lubiniu i Bielewie dzieci odkrywały świat Wielkiej Brytanii, zapoznały się z kulturą brytyjską, wykonały plakaty lub tematyczne karty pracy oraz bawiły się przy wybranych piosenkach w języku angielskim. W klasach IV – VIII uczniowie uczestniczyli w takich aktywnościach, jak: odgadywanie pochodzenia przedmiotów z podróży, biegane dyktando, rozpoznawanie krajów po flagach i odnajdowanie ich na mapie, interaktywne quizy i łamigłówki językowe, oglądanie filmu w języku niemieckim, pt.: „Ab nach Berlin”. Na długiej przerwie, dwóch przedstawicieli każdej klasy uczestniczyło w „mini” quizie „Jaka to melodia?”. Najlepsza okazała się klasa IV w kategorii klas I – IV oraz klasa V w kategorii klas V - VIII. Oczywiście już naszą tradycją są wspólne tańce – uczniów i nauczycieli wraz z Dyrektorem Szkoły -  p. Jarosławem Drożdżyńskim, w rytm takich utworów, jak: „Jerusalema”, czy „Macarena”.

Ponadto przypominamy, że nadal trwa konkurs na językową grę planszową, do wzięcia udziału w którym serdecznie zachęcamy! Jego rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród odbędzie się 12 października.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom oraz uczniom i rodzicom za pomoc w realizacji tego pięknego dnia.

Małgorzata Skrzypczak i Karolina Starowicz