24 września 2021

Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

W naszej szkole Dzień Języków Obcych obchodziliśmy w piątek 24 września. Było kolorowo, wesoło i głośno. Uczniowie przebrali się w barwy wybranych przez daną klasę krajów europejskich. Na lekcjach języka angielskiego wykonywali różne projekty związane z danym krajem. Były to: malowanie koszulek, oglądanie bajki w języku hiszpańskim i wykonywanie zakładek do książek, quizy językowe online i wykonanie plakatu reklamującego jeden z krajów Europy, kulinaria we Włoszech i własnoręcznie upieczona pizza, powitania i pożegania w językach obcych oraz śpiewanie "Panie Janie" w 5 językach.
Ponadto na długiej przerwie wszyscy chętni uczniowie wraz z nauczycielami i Dyrekcją Szkoły p. Jarosławem Drożdżyńskim zatańczyli do następujących utworów: Jerusalema, Belgijka, Chocolate oraz Macarena. Odbył się również konkurs malowania kredą na boisku szkolnym. W kategorii klas I-III najlepiej wypadła klasa 3,która namalowała symbole Wielkiej Brytanii. W kategorii klas IV-VIII wygrała klasa 4, która świetnie zilustrowała Hiszpanię.
Należy również wspomnieć, że przedszkolaki z Lubinia i Bielewa bardzo aktywnie włączyły się w obchody tego dnia. Za zaangażowanie grupy otrzymały nagrody w postaci gier planszowych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wychowawcom i SU wraz z opiekunem za pomoc w przeprowadzeniu tego wydarzenia.

Nauczyciele języków obcych
Małgorzata Skrzypczak i Karolina Starowicz