28 października 2022

Dzień Drzewa

Co roku, 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzew, a także to, jakie mamy ich rodzaje i gatunki. Każdy przedszkolak przyniósł różnego rodzaju liście oraz owoce, a pozostały dzieci próbowały odgadnąć nazwę drzewa z którego pochodzą. Aby uczcić ten dzień, dzieci udały się na plac przedszkolny, by zasadzić "drzewko" - w naszym przypadku były to dwie tuje, które od teraz będą upiększać okolice wejścia do naszego przedszkola. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci z grupy "Puchacze" za podarowanie iglaków.

Dorota Zapłata