08 kwietnia 2022

DZIEŃ GOFRA

Dzień Gofra

W naszym przedszkolu w Bielewie świętowaliśmy Dzień Gofra. W tym dniu postanowiliśmy piec gofry. Do pracy zabraliśmy się tuż po śniadaniu. Na samym początku dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek na temat gofrów. Ciasto mieliśmy przygotowane przez babcię Bartka B. Żeby poczuć się jak prawdziwi kucharze, wykonaliśmy czapki kucharskie. W kolejnym etapie, kiedy gofrownica była już odpowiednio nagrzana, przystąpiliśmy do pieczenia. W całym przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych gofrów. Każdy przedszkolak mógł wybrać, z czym chce zjeść swojego gofra. Do wyboru był: mus truskawkowy, śmietana, cukier puder oraz kolorowe posypki. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie babci Bartka i Jędrka.

Gofry były bardzo smaczne.

Patrycja Ptak