01 lipca 2022

DZIEŃ DZIECKA

Uśmiechy na twarzy, wesołe okrzyki radości oraz wysokie podskoki z zachwytu. Dzień Dziecka jest dniem, w którym dzieci są uśmiechnięte i zadowolone. 1 czerwca przedszkolaki będą wspominać długo. Od samego rana dzieci były podekscytowane. Autobusem wybraliśmy się na atrakcje, które zapewniła nasza szkoła im. Adama Mickiewicza w Lubiniu. Sama podróż była już dużym wydarzeniem. Na miejscu korzystaliśmy z dmuchanych zamków i wielu innych ciekawych rozrywek. Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń przeczytał nam bajkę i podarował prezenty. Byliśmy ciekawi jak wyglądają klasy, sekretariat, gabinet Dyrektora i inne miejsca w szkole. Pomyśleliśmy, że możemy zrobić mini wycieczkę po szkole. Dzieci, które od września zaczynają naukę w pierwszej klasie, były pod wrażeniem. Po zwiedzeniu szkoły poszliśmy na lody. Dzieci same zamawiały lody i były to ich pierwsze samodzielne zakupy. Patrząc na to, że Dzień Dziecka to ważny dzień….przedłużyliśmy go. Następnego dnia w przedszkolu czekał na nas tort i wata cukrowa. Każde dziecko miało na głowie swoją koronę a na zakończenie dnia poszliśmy jeszcze raz na…lody.

Patrycja Ptak