05 grudnia 2023

Bieg Fartucha 2023!

3 grudnia 2023r. odbył się w Krzywiniu  6. bieg fartucha. Po rocznej przerwie, liczba chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu była ogromna. Najpierw biegły maluchy, później starsi i  na koniec dorośli (5 km). Emocje były niesamowite. Każdy uczestnik otrzymał medal, a miejsca na podium zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszego drugoklasisty- Jeremiego Ruty, który zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Również nauczycielka wychowania fizycznego- p. Klaudia Bilska uplasowała się na  2. miejscu w kategorii K20. Gratulujemy! Cieszymy się, że  lubińskie przedszkole  reprezentowali w biegu: Telimena i Ludwik Jagiełło, Olga Małyszek oraz Agata Szymańska. Z kolei szkołę – Alicja Szymańska, Jeremi Ruta, Bartosz Berdychowski, Olga Brzozowska, Lilianna  Drożak oraz Maja Osiewicz. Reprezentantkami nauczycieli były: p. Karolina Starowicz i p. Klaudia Bilska.

Po biegu można było posilić się na hali sportowej, gdzie rodzice i nauczyciele z poszczególnych szkół gminy Krzywiń oraz Koła Gospodyń Wiejskich przygotowali przeróżne smakołyki. Oprócz tego można było kupić przepiękne ozdoby świąteczne.

Dodatkową atrakcją były występy artystyczne dzieci. Cieszyły oczy akrobacje gibkich dziewcząt na taśmie oraz przepiękne tańce kilku grup mażoretek. Nas jednak, jak zwykle, zauroczył krótki koncert lubińskiego zespołu wokalnego „Semplicze”.

W imieniu Dyrektora dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoisk: mamom obsługującym  stoiska oraz tym,  które upiekły ciasta, ugotowały pyszną zupę pieczarkową,  wykonały stroiki, czy w końcu biegły ze swoimi małymi pociechami w wyścigu. Podziękowania należą się również nauczycielom, którzy włączyli się w wielogodzinny „Bieg fartucha” oraz wszystkim kupującym, którzy zasilili konta poszczególnych klas.

Marta Bzymek